Často kladené dotazy

Proč bych měla používat MotherMates hydrogelovou prsní vložku?
MotherMates hydrogelová prsní vložka je absorpční, transparentní, hydrogelová ochrana, která při používání zajistí chlazení, ztišení a úlevu. MotherMates vložka je mimořádně účinná díky svému jedinečnému složení, které zajišťuje absorpci unikající tekutiny a umožní její odpařování. Tím se zmenšuje riziko poškození pokožky prsních dvorců a bradavek.

Z čeho je MotherMates prsní vložka vyrobena?
MotherMates vložka je vyrobena ze tří základních komponent: voda, polyuretan a glykol. Voda zajišťuje chlazení a zklidnění hned po první aplikaci. Ostatní složky pomáhají chránit před vysušením a tím udržují pokožku vláčnou a jemnou. Polyureatan drží vložku pohromadě, dodává jí sílu a integritu i po absorbci.

Pokud je prsní vložka MotherMates tak absorpční, měla bych ještě používat vatové vložky do podprsenky?
Ano. Unikání mléka přichází obvykle velmi rychle a přesto, že je hydrogelová vložka MotherMates vysoce absorpční, absorbuje pomalu. MotherMates poskytne pomoc při rychlém úniku mléka, ale vatová vložka zachytí většinu tekutiny.

Jak bych měla používat prsní vložku MotherMates?
Každá vložka může být používána několik dnů. Ačkoli při zbytkovém unikání mléka by měla být měněna častěji. Doporučujeme ji opláchnout (nemáčet) teplou vodou po každém použití, aby se zbavila zbytků mléka. Pokud je mléčně zbarvená, nebo zakalená, je čas ji vyměnit.

Mohu použít mýdlo na čištění vložky?
Ne. Mýdlo ani jiné čistící prostředky se nedoporučují, protože mohou narušit integritu vložky. Doporučujeme opláchnutí pouze teplou vodou.

Mám používat tělové mléko (masážní mléko na prsní dvorce) před použitím hydrogelové prsní vložky MotherMates?
Ne. Pokud používáte hydrogelovou prsní vložku MotherMates, není žádný důvod pro použití tělového mléka, ani jiného ošetřujícího přípravku. Pokud chcete, můžete ovšem použít teplou vodu pro omytí prsních bradavek a dvorců.

Působí MotherMates vložka kvasinkovou infekci?
Ne. Podle poslední lékařské studie, která byla provedena na 106 kojících maminkách, nebylo nic takového prokázáno. U těch maminek, které používaly MotherMates hydrogelovou vložku, nebyla zaznamenána žádná infekce. Ve srovnání s kontrolní skupinou, kde bylo indikováno 8 prsních infekcí. (p=<0.0025)

Pokud dostanu kvasinkovou infekci ještě před používáním MotherMates vložky, mohu ji i přesto začít používat?
Ano. Pokud matka onemocní kvasinkovou infekcí, je běžně léčena místními, nebo orálními antimykotickými léky. Navíc je jí doporučeno pokračovat v kojení. Doporučujeme pečlivé opláchnutí vložky teplou vodou po každém použití, aby se odstranily zbytky mléka a/nebo zbytky léčiva z povrchu pokožky. Pokud je vložka zakalená, měla by být zlikvidována a vyměněna za novou.