Úvod do intermitentního samocévkování

Odborný zdravotnický personál vám za účelem úplného vyprázdnění vašeho močového měchýře doporučil samocévkování. To zabrání zadržování moči a sníží riziko infekce a nepříjemných pocitů.

Netýká se to pouze vás, mnoho lidí všech věkových kategorií provádí cévkování každý den. Patří mezi ně osoby s poraněním míchy, neurologickými poruchami, například roztroušenou sklerózou, a různými formami dysfunkce močového měchýře. Někteří lidé se narodili s poruchami, které způsobují zadržování moči, a učí se samocévkování od útlého věku.

Potažená intermitentní cévka - rychlá a pohodlná pro každodenní život

I když termín "samocévkování" zní možná poněkud hrůzostrašně, většina lidí po kratším zacvičení zjistí, že samocévkování je velmi snadné. A potažená intermitentní cévka činí tento proces snadnějším a pohodlnějším než kdykoliv předtím. Umožňuje vám se prostě vypořádat s vaším každodenním životem bez ohledu na to, jak jste zaneprázdnění.

Váš lékař nebo sestra vám poradí, jak často byste měli samocévkování provádět, obecně by to ale mohlo být čtyřikrát až šestkrát denně.

Je-li samocévkování prováděno správně, je i v dlouhodobé perspektivě bezpečným a účinným prostředkem zvládání zadržování moče. Pokud máte takékoliv problémy při zavádění cévky nebo pociťujete jakékoliv příznaky infekce močového ústrojí, obraťte sena svého lékaře nebo sestru.